Yemek masası ihtiyacımı doğduğunda, beğendiğimiz bir masa modelini belirlerken en çok fiyatı bizi ilgilendirmektedir. Yemek masalarının fiyatlarını ne belirler, bu konuda elimizden geldiğince size aktarmaya çalışacağız. Yemek masası seçerken fiyatının ekonomik olması her zaman ilk tercihimiz olsa da, bazen fiyatının ekonomimize uygun olması yetersiz kalabiliyor. 


Uygun fiyatlı yemek masası bulabilmeniz için, ilk dikkat etmeniz gereken detaylardan arındırılmış bir yemek masası bakmanız, sizin için iyi yönde bir adım olacaktır. Metal aksamlara sahip bir yemek masasının, ahşap işçilikle donatılmış modellerden daha pahalı olduğuna şahitlik edeceksiniz. Cam tablaların da aynı şekilde ahşap tablalardan daha yüksek rakamlar ile satıldığını göreceksiniz. Öyle ki yemek masası takımı satın alırken uygun fiyatlı bir model bulmanız epeyce zor bir durum olabilir. 


Yemek masası seti ne kadar büyük oluyorsa buna endeksli olarak fiyatı da o kadar artmakadır. Son zamanlarda açılır kapanır mekanizmaların daha çok yaygınlaştığı, herkes tarafından rağbet gördüğü gerçeği sayesinde büyüyen ergonomik yemek masaları eskisi kadar pahalı değiller. Çünkü bu tarz yemek masaları hemen hemen her fabrikada yapılmaya başlanmış olup sektörde konu ile alakalı bolluk var diyebiliriz. 


Yemek masalarının fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerden birisi de tasarımlarıdır. Basit bir yemek masası setinin fiyatı, tasarımıyla kendinden söz eden bir yemek masası modeline göre, daha ucuz fiyat etiketleri ile satışa sunulmaktadır. Aklınızda yemek masanız ile ilgili bütçenize yer edindirirken ilk önce bir yemek masası setinden neler beklediğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Her ekonomik bütçeye uygun bir yemek masası modelinin var olduğunu aklınızda tutmalı, önemli olan konunun yemek masasının sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermesi gerektiği olmalıdır. Fiyatı ucuz olsun derken kalabalık sofralarınıza küçük ve dar ebatlarda bir yemek masası satın almanız baştan yanlış verilmiş bir karar olacaktır.Sıradan bir yemek masası setine 750 TL den başlayan fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Biraz daha detaylara girilmiş bir yemek masasının fiyat etiketi özelliklerine göre 5000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Ortalama olarak bir yemek masası takımına 2500 TL gibi rakamlara satın alabilirsiniz.